Centre d'ajuda

On em passaran a buscar?

A aeroports, ports de creuers i estacions de tren, el teu conductor estarà esperant al vestíbul d’arribades o a un punt de trobada específic, el qual se’t comunicarà al comprovant de reserva que rebràs un cop pagada la reserva. El conductor esperarà amb un cartell amb el nom del passatger principal o amb el logotip de Suntransfers.com.

Oferim serveis porta a porta per a totes les nostres destinacions. En aquests casos, et passaran a buscar a l’adreça de l’allotjament que hagis indicat al pas 3 del procés de reserva en línia.

Tanmateix, hi ha algunes destinacions per a les quals no és possible un servei porta a porta. En aquests casos, el nostre equip d’Atenció al Client contactarà amb tu un cop hagis completat la reserva.

Els motius pels quals no és possible proporcionar un servei porta a porta són:

  • L’accés està restringit temporalment
  • L’hotel/adreça es troba en un lloc on els cotxes normals no poden entrar o és prohibit que entrin
  • L’adreça es troba en una zona de vianants
  • El vehicle seleccionat no pot accedir a l’adreça (especialment un vehicle gran)

En aquests casos, el conductor farà tot el possible per deixar-te o passar-te a buscar al més a prop possible del teu allotjament. Per a més informació, si us plau, contacta amb el nostre equip d’Atenció al Client a través del Xat en viu.

 

¿Fue útil este artículo?
Usuarios a los que les pareció útil: 12 de 23